Інформація

23.06.2016  День молоді 

18.03.2016  Інформація щодо виконання Програми реалізації молодіжної політики в                                     Жовтневому районі

11.02.2016  Була проведена концертна програма «Зоряний олімп-2016»

27.10.2015  Підсумки оздоровлення, відпочинку та зайнятості дітей і підлітків влітку                                    2015 року

02.10.2015  Відкриття пам’ятного знаку першому директору  Криворізького коледжу                                   економіки та управління Макєєву Миколі Федотовичу

01.10.2015  Проведення акції «Допоможемо бійцям!» серед молоді ПТНЗ

26.06.2015  Проведення акції «Студенти – дітям» в рамках Програми міського голови                             «Нова генерація м. Кривого Рогу»

16.06.2015  Проведення інформаційної зустрічі з питання популяризації здорового                                  способу життя та протидії насильства в сім’ї

29.04.2015  Протидія проявів тютюнопаління в учнівському середовищі 

25.03.2015  День відкритих дверей в державному навчальному закладі «Криворізький                              центр підготовки та перепідготовки робітничих кадрів будівельної галузі» 

25.03.2015  Інформація про стан виховної роботи з допризовною молоддю професійно-                           технічних та вищих навчальних закладів І-ІІ рівня акредитації в                                               Жовтневому районі

19.02.2015   Проведення благодійної акції - концерта за участю студентської та учнівської                         молоді 

15.07.2013   Інформація для багатодітних сімей

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 День молоді 2016 року. 

 

Щорічно, в останню неділю червня в Україні відзначають День молоді.

Це свято творчості й натхнення, енергії і запалу, пізнання і самоствердження, любові і романтики.

Юність і молодість - це не тільки прекрасні періоди в житті кожної людини, але ще й особливий стан душі. Цей час дерзань, пошуків, відкриттів і реалізації найсміливіших сподівань.

В Покровському районі 23.06.2016 відбувся урочистий прийом з нагоди Дня молоді. Голова районної у місті ради В. Коритнік  привітав зі святом та вручив грамоти від виконкому районної у місті ради кращій молоді району. 

З метою підтримки творчості молоді, популяризації кращих традицій фотомистецтва, формування активної життєвої позиції молодого покоління з 15.06.2016 по 21.06.2016 було проведено фотоконкурс  «Здоров’я, молодість, краса» та на урочистостях переможці конкурсу отримали грамоти та пам’ятні подарунки за номінаціями:

 - номінація «Молодість і сила духу» - Шумило Тетяна Олегівна (дільничний нормувальник шахти «Родіна» ПАТ «Кривбасзалізкудком»)

- номінація «Світ дитинства» - Пермінов Олександр Юрійович (спеціаліст з верстки і дизайну відділу внутрішніх комунікацій редакції газети «Авангард» ПРАТ «Центральний гірничо-збагачувальний комбінат)

- номінація  «Краса врятує світ» - Богдан Ольга В’ячеславівна (інженер проектно-технічного відділу  шахто-будівельного управління ПАТ «Кривбасзалізкудком»)

- номінація «Світ навколо нас» - Чижова Анна Борисівна (електромонтер з обслуговування підстанції 3 розряду цеху мереж та підстанцій ПРАТ «Центральний гірничо-збагачувальний комбінат»

- номінація «Миттєвості нашого життя» - Федоряченко Тетяна Валеріївна - учениця Криворізького професійного гірничо-електромеханічного ліцею та Гончаренко Владислава Сергіївна -   студентка Криворізького коледжу економіки та управління ДВНЗ «КНЕУ» імені  Вадима Гетьмана»;

- номінація «Природа рідного краю» -  Кошкіна Катерина Аркадіївна - студентка Автотранспортний коледж ДВНЗ «КНУ»

- номінація «Фотополювання» - Сьоміна Аліна Олександрівна – учениця Криворізького навчально – виробничого центру.

            24.06.2016 на підприємствах району були проведені різноманітні святково-розважальні заходи присвячені Дню молоді.

            26.06.2016 на базі Криворізького професійного гірничо-технологічного ліцею відбулася конкусно-спортивна програма серед студентства району. Найкращі команди були відзначені грамотами та солодкими подарунками.

 

 

 

 

 

 

 

 

Інформація щодо виконання Програми реалізації молодіжної політики в Жовтневому районі

За статистичними даними в Жовтневому районі налічується близько 34 тисяч молоді, що складає приблизно ¼ частини від загальної чисельності мешканців району.

У сучасних важких політичних, економічних та соціальних сферах пріоритетним завданням у роботі є патріотичне, національне та громадянське виховання молодого покоління.

Молодь Жовтневого району постійно бере участь у заходах до Дня Перемоги, Дня скорботи, Дня визволення Кривого Рогу, України, у естафеті пам’яті. Традиційно проводяться заходи: "Ветеран", "Пошук" зі збирання матеріалів та поновлення стендів у музеях бойової слави та Великої Вітчизняної війни. Через проведення благодійних акцій "Милосердя", "Співпричетність", "Турбота", Днів людей похилого віку, Днів інвалідів педагогічними працівниками активізується виховна робота щодо запобігання жорстокості, бездуховності, насильства серед молоді.

Не залишаються поза увагою і ветерани Афганської війни. У навчальних закладах до цих дат організовуються "круглі столи", зустрічі, бесіди, музичні конкурси, на які запрошуються ветерани Афганістану. За ініціативою районної організації воїнів-афганців "Шураві" та виконкому Жовтневої районної у місті ради в навчальних закладах відкрито пам’ятні дошки воїнам - інтернаціоналістам. У 2015 році на базі Криворізького центру підготовки та перепідготовки робітничих кадрів будівельної галузі відкрито музей Афганської слави, який відвідує не тільки молодь нашого району, а й міста.

Широкої популярності набуло проведення військово – патріотичної гри "СПАЛАХ". Започаткована в 2000 році, гра стала для юнаків району своєрідною школою предметного знайомства зі Збройними силами України. "СПАЛАХ" - яскравий приклад взаємодії органів місцевого самоврядування, громадських організацій, навчальних закладів, підприємств, військкомату.

На теперішній складний час для нашої країни молодь навчальних закладів не залишається осторонь. Протягом останніх двох років студенти організовували різноманітні благодійні акції зі збору продуктових наборів, медичних препаратів, господарчого інвентарю, одягу, здійснювали збір крові пораненим бійцям АТО та пошив військового одягу. Навчальні заклади тісно співпрацюють з громадськими організаціями "Об’єднання солдатських матерів Криворіжжя", "39 жіноча сотня", патріотичним союзом "Батьківщина".

Патріотизм молодої людини формується і через виховання поваги до національних традицій. У навчальних закладах діють музеї Козацької слави, декоративно-прикладного мистецтва, "Берегиня", "Українська світлиця" та оформлені народознавчі куточки. До національних свят традиційно організовуються виховні, класні години, тижні історії. У 2013 році в рамках громадської організації "Січ" у районі створено курінь Жовтневий та сотні на базі кожного навчального закладу. Цікавими заходами, спрямованими на популяризацію серед молодого покоління козацьких традицій, стали такі заходи: "Джури", "Гірницькі розваги", "Нумо хлопці" та ін.

Команди студентської, учнівської молоді та робітничої молоді є постійними учасниками та неодноразовими переможцями в різноманітних міських конкурсно–спортивних програмах "Козацькі розваги", "Козацький нон –стоп", «Здравофест», конкурс на кращий курінь.

Важливою складовою Програми реалізації молодіжної політики в районі є робота з талановитою і обдарованою молоддю. З метою підтримки та розвитку обдарованих і здібних дітей та молоді розвинена інфраструктура закладів культури. Для змістовного дозвілля молоді в районі проходять традиційні фестивалі та конкурси – "В Новий Рік з улюбленими піснями", "Танцююча осінь", "Великодні дзвони", "Запали свою зорю". У професійно–технічних та вищих закладах - фестиваль студентської самодіяльної творчості "Студентська весна", конкурсно–розважальні програми "Гуморина", "Міс Осінь", "Міс коледж", "Студентська осінь". У 2015 році започатковано конкурсно-розважальні програми "Нове покоління", "Шоу Діда Мороза та Снігуроньки", у 2016 році - фестиваль для творчої молоді "Зоряний олімп".

У навчальних закладах району створені необхідні умови для розвитку інтелектуальних здібностей молоді. І свідченням цього є досягнення студентської молоді. Студенти вищих закладів є постійними стипендіатами муніципальних міських іменних стипендій імені Гутовського Г.І. та Поля О.М.

Наш район багатий і на талановитих спортсменів серед молоді, які займають призові місця у міських, обласних та республіканських змаганнях.

За останні п’ять років з числа молоді підготовлено: майстрів спорту з міжнародного класу - 8 чол., майстрів спорту – 48 чол., кандидатів у майстри спорту – 143 чол., спортсменів І розряду – 258 чол.

Спортсмени бійцівського клубу "Барс" п’ять років поспіль займали перше місце на Кубок світу зі східних мистецтв. Вихованці дитячо-юнацької спортивної школи № 4 з жіночого гандболу стали чемпіонами України – вища ліга та зайняли І місце у чемпіонаті України "Дитяча ліга". Також Жовтневий район відомий чемпіонами світу: з кікбоксингу, таїландського боксу, боротьби з самбо та переможцями кубку Європи з тенісу.

На сьогодні актуальним залишається питання формування здорового способу життя серед дітей та молоді, тому з метою формування здорового способу життя в районі проводяться акції, які приурочені до Всесвітнього Дня боротьби з палінням, Дня солідарності з ВІЛ – позитивними людьми, Всесвітнього Дня здоров’я. За ініціативою комітету у справах сім’ї і молоді організовуються різноманітні профілактичні заходи у вигляді конкурсів агітбригад: "Молодь обирає здоров’я", "Здорова нація – щасливе майбутнє", "Твоє життя – твій вибір".

З питання профілактики попередження негативних проявів в молодіжному середовищі заклади району співпрацюють з громадськими організаціями "Міський центр здоров’я", "Міський центр профілактики та боротьби зі СНІДом", "Громадське здоров'я", благодійною організацією "З надією". До цієї роботи також залучаються співробітники правоохоронних органів та спеціалісти міського центру соціальних служб для сімей, дітей та молоді. За їх участю проводяться тренінги, круглі столи, розповсюджується поліграфічна продукція профілактичного напрямку.

З метою формування серед учнівської та студентської молоді здорового та морального способу життя в родинах, забезпечення рівних прав жінок та чоловіків у рамках акції "16 днів проти гендерного насильства" щороку для молоді в районі проводяться різноманітні інформаційні години, бесіди, "круглі столи", молодіжні конференції, тренінги. У 2014 році студентська та учнівська молодь навчальних закладів району приймала участь у міському флеш-мобі "Стоп-насилля!".

Молодіжна політика включає в себе трудову зайнятість та професійну майстерність молоді. Тому робота з молоддю на підприємствах є одним з основних напрямків роботи на шляху створення сприятливих умов для життєвого самовизначення та самореалізації молоді. Заслуговує уваги досвід роботи на ПАТ «Центральний гірничо-збагачувальний комбінат» та ПАТ «Кривбасзалізрудком», де протягом багатьох років створена чітка система роботи з молоддю. У кожному структурному підрозділі є молодіжні комітети. Молодіжними радами цих комбінатів проводяться різнопланові заходи, які охоплюють виробничу й соціальну сфери. Слід зауважити, що набув великої популярності серед робітничої молоді КВН-івський рух. Активізувалась і фізкультурно-спортивна робота. За ініціативою комітету у справах сім’ї і молоді для молоді підприємств із залученням психологів та спеціалістів міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді з питань сімейної, гендерної політики, попередження насильства в сім’ї проводяться семінари, "круглі столи", тренінги.

 Підприємствами налагоджена тісна співпраця з навчальними закладами. Через організацію екскурсій та проходження виробничої практики, молоді надається можливість більше ознайомитись із сучасним обладнанням, технікою, новими технологіями, підвищити професійний рівень.

Сім’я є першоосновою духовного, економічного та соціального розвитку суспільства. Тому основним завданням сьогодення є сприяння відродженню міцної працьовитої сім’ї. На виконання міської програми "Нова генерація Кривого Рогу" та з метою відродження сімейних традицій, шлюбу, батьківства та материнства в 2015 році в районі відкрито Алею закоханих. Традиційно виконкомом районної у місті ради здійснюються привітання молодих пар, які одружуються напередодні свят: Дня молоді та Дня незалежності України. Велика увага приділяється в районі організації змістовного дозвілля сімей різних категорій. Так, молоді творчі сім’ї, які є переможцями районних конкурсів, беруть участь та є неодноразовими переможцями в міських фестивалях та конкурсах серед молодих сімей "Злагода в родині – багатство України" та "Родинне коло".

Молодь – це та сила, яка визначає майбутнє. Справедливо кажуть: сьогодні діти – завтра народ. Упроваджуючи в життя нові проекти для молоді у місті, в грудні 2015 року рішенням Криворізької міської ради затверджена програма "Нова генерація Кривого Рогу", яка передбачає підвищення ефективності реалізації державної молодіжної політики та сприятиме забезпеченню необхідних умов для соціального становлення та розвитку молоді. 

І від того, яким увійде в самостійне життя молоде покоління, як активно воно братиме участь у розв’язанні загальних завдань, значною мірою залежить доля країни, міста та Жовтневого району.

(18.03.2016) 

 

 

 

 

 

Проведення концертної програми «Зоряний олімп-2016»

На передодні Дня Святого Валентина 11 лютого 2016 року в палаці культури ПАТ «Кривбасзалізрудком» для студентської та учнівської молоді професійно – технічних закладів та коледжів Жовтневого району відбулася концертна програма «Зоряний олімп – 2016».

Концертна програма запланована з метою формування культури поведiнки, почуттiв, ввічливості, чемного ставлення до людей, виявлення та підтримки творчої молоді навчальних закладів, яка не відвідує різноманітні вокальні та хореографічні студії палаців культури. На яскравій сцені подарували свої таланти 16 юнаків та дівчат з 8 навчальних закладів району.

З метою урізноманітнення та зацікавленості глядачів з числа молоді були передбачені конкурси з нагоди Дня святого Валентина. Святкова програма тривала 1 год. 20 хв., під час якої студентська молодь була зацікавлена, аплодувала своїм сокурсникам, які виступали на сцені та активно приймала участь у різних конкурсах.

По закінченню свята голова комітету у справах сім’ї і молоді Л. Миронова привітала всіх присутніх зі святом Днем святого Валентина та всім учасникам вручила пам’ятні подарунки від виконкому Жовтневої районної у місті ради. 

Заходом було охоплено 400 чоловік.

 

 

 

 

 

 

 

Підсумки оздоровлення, відпочинку та зайнятості дітей і підлітків влітку 2015 року

З метою забезпечення повноцінного відпочинку, оздоровлення та зайнятості дітей і молоді в літній період 2015 року, створення належних умов для освітньої, культурно-виховної,  фізкультурно-оздоровчої та спортивної роботи, на виконання Закону України "Про оздоровлення та відпочинок дітей", ураховуючи розпорядження голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації від 19.02.2015 № Р-71\0\3-15 "Про організацію оздоровлення та відпочинку дітей влітку 2015 року", на виконання рішення IV сесії  VI скликання Криворізької міської ради від 29.04.2015 № 3541 "Про організацію оздоровлення та відпочинку дітей у м. Кривому Розі влітку 2015 року", відділами і службами виконкому районної у місті ради, профспілковими організаціями підприємств і установ району була проведена відповідна робота.

За статистичними даними загальна кількість дітей шкільного віку, які навчаються в загальноосвітніх школах Жовтневого району становить 11616 дітей (у 2014 році - 10 442 дитини).

Проведення літніх канікул в оздоровчих таборах є одним із найбільш масових та доступних видів організованого відпочинку школярів. На території Жовтневого району, згідно з дислокацією пришкільних оздоровчих таборів влітку 2015 року працювало 22 оздоровчих табори, в яких протягом літнього періоду відпочило та оздоровилося 3814 дітей, що становило майже 33 % від загальної кількості дітей шкільного віку (у 2014 році працювало 23 оздоровчих табори, в яких протягом літнього періоду відпочило та оздоровилося 4237 дітей).

Зміни у дитячих закладах відпочинку тривали по 14 днів, що повністю відповідає вимогам Закону України "Про оздоровлення та відпочинок дітей" та  Типовому положенню про дитячий заклад оздоровлення та відпочинку. Витрати на харчування в оздоровчих таборах проводились за рахунок батьків і становили 20 грн. – з дворазовим харчуванням.

Усі табори були обстежені представниками Криворізького міського управління головного управління Держсанепідслужби у Дніпропетровській області до початку оздоровчого періоду з метою  виявлення  порушень щодо забезпечення нешкідливих умов відпочинку дітей у пришкільних таборах, підготовки харчоблоків, термінів реалізації продуктів харчування, дотримання санітарно – гігієнічних вимог. Фахівцями КМУ ГУ Держсанепідслужби у Дніпропетровській області  порушень не виявлено.

Службою у справах дітей виконкому Жовтневої районної у місті ради організовано роботу 17 пунктів безкоштовного харчування, в яких  55 дітей у червні 2015 року були забезпечені безкоштовним харчуванням за рахунок загального фонду районного у місті бюджету на суму 11000,00 грн. Для порівняння: у 2014 році – 69 дітей на суму 11000 грн. , в 2013 році - 60 дітей на суму 11000 грн.

У закладах оздоровлення та відпочинку відповідно до планів та виховних програм роботи таборів для дітей проведено виховні заходи, спрямовані на формування у них кращих рис громадянина України, європейських демократичних цінностей, духовності і моралі, мотивації до здорового способу життя, розвитку творчих здібностей. На базі КСШ № 71 працював мовний табір "Лінгва", на базі КПНЗ "Станція юних натуралістів Жовтневого району" працювала міська літня біологічна школа, яку активно відвідували діти з пришкільних таборів. З метою попередження негативних проявів в дитячому та підлітковому середовищі на базі дитячих закладів відпочинку проведено 65 занять за превентивно – профілактичними програмами: "Школа проти СНІДу". "Рівний-рівному". Організована співпраця дитячих закладів відпочинку з представниками громадських    організацій  "Наша спадщина"  за сприянням   яких    проводились відео лекторії, спортивні свята, ігрові програми.

 В рамках регіонального конкурсу на кращу організацію оздоровлення та відпочинку дітей влітку проведено районний етап конкурсу. Переможцем став дитячий заклад відпочинку при КСШ № 71, який брав участь у міському етапі даного конкурсу.

В Жовтневому районі значна увага приділяється зайнятості молоді в літній період. На базі професійно-технічних навчальних закладів були створені робітничі бригади для виконання реставраційних, будівельних робіт, а також заходів з благоустрою. Трудові бригади учнівської молоді Криворізького центру підготовки та перепідготовки робітничих кадрів будівельної галузі (директор Яременко В.М.)  влітку виконали ремонтні роботи щодо підготовки закладу до навчального року, також учні власними силами здійснили ремонті роботи в музеї воїнів-інтернаціоналістів, який відкрито 20 жовтня  в рамках проекту "Місто нашими руками". У Криворізькому професійному гірничо-технологічному ліцеї (директор Сиротюк В.Г.) функціонує база відпочинку "Світлячок", яка знаходиться в селищі Марьянівка, як і в минулому році так і цього літа було організовано оздоровлення пільгової категорії молоді.  Також, були здійснені ремонті роботи фасаду  навчального закладу.

Криворізький навчально-виробничий центр (директор Легун В.Т.) в літній період спрямував роботу трудових бригад на роботу з шиття різноманітних виробів на районні заходи.  Криворізький гірничо-електромеханічний ліцей (директор Баснін В.М.) організував реставраційні та ремонті роботи в гуртожитку, де мешкають учні пільгової категорії.

Всього у вищезазначених заходах прийняло участь 630 чоловік учнівської та студентської молоді району (у 2014 році – 600 чол., у 2013 році – 540 чол.).  

Під час організації літнього дитячого відпочинку перевага надавалася, у першу чергу, дітям, які потребують соціального захисту – сиротам, дітям які позбавлені батьківського піклування, з малозабезпечених, багатодітних сімей, дітям, які постраждали від наслідків Чорнобильської катастрофи. У ДОТ "Слава" оздоровлені такі категорії:  95 обдарованих дітей, 241 дитина з числа дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування,  інвалідів із сімей, які опинились в складних життєвих обставинах; у ДОТ "Сонячний" - 172 дитини з багатодітних та малозабезпечених сімей.

Існуюча мережа культурно-освітніх, фізкультурно-оздоровчих, спортивних і позашкільних закладів створює сприятливі умови для творчого, інтелектуального, духовного та фізичного розвитку підлітків і молоді, а накопичений різноплановий досвід організації роботи з дітьми дає можливість змістовно організувати їх зайнятість, дозвілля та оздоровлення в літній період.

Закладами культури обслуговувалися пришкільні та морські літні оздоровчі табори. Проведено більше 50 заходів, охоплено близько 7 тис. чоловік

Комітетом з фізичної культури і спорту, ще до початку оздоровчої кампанії була проведена певна робота по благоустрою стадіонів, спортивних майданчиків учбових закладів та за місцем проживання. Одним з напрямків спортивно – оздоровчої роботи було проведення зональної спартакіади серед оздоровчих таборів загальноосвітніх шкіл. Охоплено 1800 чоловік. Для дітей, які залишилися влітку у місті та дітей, які відвідували  клуби школяра за місцем проживання проводилась спартакіада “Юність” з 5 видів спорту. Охоплено 240 чоловік. Цей показник стабільний за останні роки.

Щоденно більше 200 дітей, які оздоровлювалися в пришкільних таборах мали можливість навчатись плаванню у басейні “Дельфін” ДЮСШ № 6, який є єдиним відкритим басейном у місті.

 Значну роль в оздоровленні дітей відіграли підприємства району та галузеві комітети профспілок. ПАТ "Центральний гірничо-збагачувальний комбінат" в 2015 році оздоровлено в ДОТ "Приморський" (м. Генічеськ) – 452  дитини, ПАТ "Кривбасзалізрудком" в дитячих оздоровчих таборах "Джержинець"  (м. Бердянськ) та "Алые паруса" (м. Скадовськ) - 1520 дітей;  ПАТ "Євраз Суха Балка"  в ДОТ "Сузір’я Таврії" м. Скадовськ - 243 дитини.

Загалом галузевими комітетами профспілок підприємств Жовтневого району оздоровлено 3986 дітей, що становить 35 % від загальної кількості дітей шкільного віку.

У рамках реалізації проекту "Нова генерація Кривого Рогу" влітку 2015 року за ініціативою студентського самоврядування Жовтневого району та підтримки комітету у справах сім’ї і  молоді виконкому Криворізької міської ради та комітету у справах сім’ї і молоді виконкому Жовтневої районної у місті ради студентська молодь у І зміну завітала з конкурсною програмою до відпочиваючих в оздоровчий табір "Корчагінець", в якому оздоровлювалися діти з сімей, які тимчасово переміщені із зони АТО. Конкурсна програма перетворилася на справжнє свято. Студенти в театралізованих костюмах казкових героїв проводили з дітьми інтелектуальні конкурси, спортивні змагання, естафети. Також, влітку студентська молодь провела акцію "Студенти – дітям", в ході якої були зібрані різноманітні іграшки та солодкі подарунки, які були передані дітям що мешкають у модульному містечку.

 Не залишилися поза увагою і діти переселенців з Донецької та Луганської областей. У ДОТ "Корчагінець", ДОТ "Слава" та ЦР "Сергіївка" оздоровлено 29 дітей за рахунок  місцевого бюджету та спонсорської допомоги, 27 дітей, батьки яких знаходяться в АТО мали змогу оздоровитися ДОТ "Слава". 

За підсумками міського огляду-конкурсу, який тривав протягом оздоровчої кампанії, Жовтневий район посів ІІ місце. 

     

 (27.10.2015)

 

 

 

 

 

02 жовтня 2015 року в Криворізькому коледжі економіки та управління ДВНЗ «Київський національний економічний університет  ім. В. Гетьмана» було відкрито пам’ятний знак першому директору навчального закладу Макєєву Миколі Федотовичу.

Макєєв Микола Федотович працював в Криворізькому коледжі економіки та управління з дня його заснування (1962 р.) по останній день свого життя (2014 р.). З 1962 року по 1988 рік обіймав посаду директора навчального закладу. З 1988 року працював викладачем, фахівцем.

Микола Федотович ветеран Другої світової війни, неодноразово був нагороджений відзнаками району, міста, області:  грамотами, Почесними грамотами, нагрудним знаком «За заслуги перед містом ІІІ ступеня», пам’ятною медаллю «За вагомий внесок у розвиток Дніпропетровської області».

На відкритті пам’ятного знаку гості, студенти, викладачі – ветерани здійснили покладання квітів та вшанували  хвилиною мовчання пам’ять Великої людини.

 

 

 

 

 

 

 В Жовтневому районі протягом вересня місяця серед учнівської та студентської молоді ПТНЗ, коледжів району тривала акція «Допоможемо бійцям!».  Молодь Жовтневого району показала свою підтримку тим, хто не бачить ні сну, ні відпочинку та кожен день захищає наш спокій та сон.

Допомога військовослужбовцям може бути різною. Головне мати бажання. В рамках акції були зібрані необхідні речі: носки, вологі серветки, футболки, вода, теплі речі та засоби індивідуальної гігієни. Все це було передано громадській організації «Об’єднання солдатських матерів Криворіжжя».

Лише відчуваючи нашу підтримку, бійці продовжують боротьбу, бо знають, що за ними стоїть народ України.

 

 

 

 

 

Велика літня перерва у школярів – це період зміцнення їхнього здоров`я, пізнання цікавого, нових знайомств та пригод, це пора морального загартування, духовного збагачення, пора яскравих вражень, творчості, активного пізнання світу та себе в ньому. 

З 10 червня 2015 року в дитячому оздоровчому таборі «Корчагінець», що розташований  на мальовничому березі Карачунівського водосховища, розпочалася І зміна оздоровчої кампанії, під час якої  оздоровлюються 227 дітей (з них 50 дітей з сімей, які тимчасово переміщені із зони АТО).

Урамках програми міського голови «Нова генерація м. Кривого Рогу» 18 червня 2015 року до відпочиваючої малечі в гості завітала студентська молодь Жовтневого району з конкурсно - розважальною програмою.

Акцію «Студенти – дітям» було проведено за ініціативи студентського самоврядування Жовтневого району, підтримки комітету у справах сім’ї і молоді виконкому Жовтневої районної у місті ради та комітету у справах сім’ї і молоді виконкому Криворізької міської ради.

Конкурсна програма перетворилася на справжнє свято. Студенти в театралізованих костюмах казкових героїв проводили з дітьми  інтелектуальні конкурси, спортивні змагання та естафети.

Після закінчення свята учасники отримали солодкі подарунки  від виконкому Жовтневої районної у місті ради. Час, проведений як для студентів так і для відпочиваючих, промайнув непомітно, але залишив для всіх приємні спогади. 

Проведення акції «Студенти – дітям» стають доброю традицією в Жовтневому районі. Ініціатива студентського самоврядування стала соціально–значущою справою в районі.  Тож, побажаємо молоді Жовтневого району напередодні святкування Дня молоді України прекрасних перспектив, корисних починань, нових ідей та творчої наснаги.

 (26.06.2015)

 

 

 

 

 

Інформаційної зустріч з питання популяризації здорового способу життя та протидії насильства в сім’ї

12 червня 2015 року в ДП «Овація» з робітничою молоддю ПАТ «Центральний гірничо – збагачувальний комбінат» за ініціативою комітету у справах сім’ї і молоді виконкому Жовтневої районної у місті ради та підтримки комітету у справах сім’ї і молоді виконкому Криворізької міської ради відбулася інформаційна зустріч спрямована на популяризацію здорового способу життя та збереження репродуктивного здоров’я. Завданням заходу, було ознайомити молодь з тим, як уберегтися від смертельної хвороби ВІЛ\СНІД. Фахівець благодійного фонду «Громадське здоров’я» донесла до слухачів інформацію про шляхи інфікування, профілактику, а також соціальний захист осіб, інфікованих вірусом імунодефіциту та членів їхніх сімей. Вона, повідомила, що за бажанням, безкоштовно та анонімно проводяться тестування населення на ВІЛ - інфекцію.

Другою темою зустрічі було питання «Насилля в сім'ї», яке є однією з найбільш розповсюджених форм порушення прав людини. Спеціаліст Криворізького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей і молоді зазначила, що у більшості випадків протиправні дії в родині супроводжуються агресією, приниженням та жорстокою поведінкою. У разі виникнення подібних ситуацій центром надається інформаційна, психологічна, юридична допомога.

Під час проведення інформаційної зустрічі присутні мали змогу переглянути представлені їхній увазі тематичні відеоматеріали. 

Узагальнюючи результати зустрічі, учасники заходу дійшли висновку, що проведення таких профілактичних заходів мають важливе значення, оскільки попередити захворювання або складну життєву ситуацію завжди легше, ніж жити з нею.

(16.06.2016)

 

 

 

 

 

Протидія проявів тютюнопаління в учнівському середовищі

Проблема вживання алкоголю, тютюну  і наркотиків дуже актуальна в наші дні. Зараз їх вживання характеризується величезними цифрами. Від цього страждає все суспільство, але в першу чергу під загрозу попадає підростаюче покоління: діти, підлітки, молодь, а також здоров’я майбутніх матерів.

З метою більшого інформування учнівської та студентської молоді про шкідливий вплив наркотиків, тютюну та алкоголю  17 квітня 2015 року в Жовтневому районі на базі Криворізького професійного гіничо – технологічного ліцею за участю спеціалістів комітету у справах сім'ї і молоді виконкому Криворізької міської ради, виконкому Жовтневої районної у місті ради, лікаря – нарколога, опер уповноваженого кримінальної міліція у справах дітей Жовтневого району відбувся семінар на тему: «Протидія проявів тютюнопаління в учнівському середовищі».

Були розглянуті наступні питання:

- «Шкідливі звички, боротьба з ними»;

- «Здоровий спосіб життя – це престижно»;

 перегляд відеоматеріалів «Вплив шкідливих звичок на організм людини;

- Акція: «Скажи палінню «НІ».

Усі присутні виступили та пояснили про негативний вплив шкідливих звичок.

Желізняк Катерина Віталіївна психолог ліцею ознайомила  з психологічними аспектами шкідливих звичок та лідери учнівського самоврядування розповіли про проведення акції «Скажи палінню «НІ».

Тому найважливіше життєво необхідне завдання – загальне об’єднання сил і волі для морального перетворення суспільства, шляхом вольового вибору здорового способу життя. Здорова, твереза культура є необхідною умовою розвитку генетично обумовленого потенціалу людини.  

Було охоплено 350 чоловівк.

(29.04.2015)

 

 

 

 

 

 

День відкритих дверей в державному навчальному закладі «Криворізький центр підготовки та перепідготовки робітничих кадрів будівельної галузі» 2015

 Жовтневий район є найстарішим районом міста за часом заснування, але в ньому мешкає понад 34 тисячі молоді. А молодим притаманні працездатність і винахідливість. Для цього в районі створені необхідні умови для професійної підготовки, реалізації інтелектуального та творчого потенціалу. На його території розташована найбільша кількість професійних та технічних навчальних закладів, з існуючих у нашому місті (4 професійно – технічні заклади та 4 вищі навчальні заклади І –ІІ рівнів акредитації), в яких отримують професію майже 6 тисяч учнівської та студентської молоді.

 Всезростаючу роль в ефективності економіки посідає рівень кваліфікації працівників. Один з важелів забезпечення робітничим потенціалом – підвищення ефективності діяльності системи професійного навчання. Так, в державному навчальному закладі «Криворізький центр підготовки та перепідготовки робітничих кадрів будівельної галузі» було проведено День відкритих дверей. І дійсно всі двері навчального закладу були відкриті для учнів 9 – 11 класів шкіл Жовтневого району та їх батьків. Вони побували в кабінетах, майстернях та лабораторіях, оснащених сучасним обладнанням, відвідали їдальню, читальний, актовий та спортивний зали, отримали всю інформацію, яка їх цікавила.

 В програмі заходу представлено роботу майстер-класів з професій: «Штукатур. Лицювальник-плиточник. Маляр», «Монтажник систем утеплення будівель. Муляр», «Електрогазозварник», «Робітник зеленого будівництва. Квітникар», «Столяр будівельний, тесляр» та інші.

 Учні шкіл не просто спостерігали за роботою майстер-класів, вони самі спробували покласти цеглу, покласти керамічну плитку, нанести декоративну штукатурку, прикріпити гіпсокартонну конструкцію, зробити зварювальний шов, зробити прикраси на торт з мастики.

 Всього захід відвідало близько 300 учнів. Вони з задоволенням скуштували смачну випічку, яку приготували учні, майбутні кухарі, а придбати пропонували майбутні продавці продовольчих товарів.

 День відкритих дверей навчальний заклад традиційно проводить щорічно, з метою пропаганди робітничих професій.

 Центр один з кращих навчальних закладів міста та області з підготовки робітничих кадрів будівельної галузі. В навчальному закладі працюють досвідчені педагоги. Центр має сучасну навчально-технічну базу для процесу навчання. Також, не дивлячись на всі негаразди сьогодення, з метою працевлаштування тісно співпрацює з ПАТ «Криворіжіндустрбуд», НАУ «Криворізький ботанічний сад», ВАТ «Трансмаш», ПАТ «Криворіжжитлобуд», ПАТ «Центральний гірничо-збагачувальний комбінат» та іншими. 

 Діти пішли додому з багажем корисної інформації, масою позитивних вражень. Вибір залишається за ними.

(25.03.2015)

 

 

 

 

 

 

 Інформація про стан виховної роботи з допризовною молоддю професійно –технічних та вищих навчальних закладів І-ІІ рівня акредитації в Жовтневому районі

Виховна робота з допризовною молоддю є складовою частиною системи виховання громадянина України.

Керуючись Указом Президента України "Про Концепцію допризовної підготовки і військово-патріотичного виховання молоді" від 25.10.2002 № 948/2002 зі змінами і доповненнями від 16.12. 2014 року N 934/2014, ураховуючи відповідні документи від Дніпропетровської обласної державної адміністрації та рішення Криворізької міської ради від 23.02.2011 № 203 "Про затвердження Програми реалізації молодіжної Політики у м. Кривому Розі "Молодь для міста – місто для молоді" на 2011 – 2015 роки", у Жовтневому районі ведеться цілеспрямована робота щодо виховання у молоді патріотизму та національної свідомості. У професійно –технічних та вищих навчальних закладах району навчається на теперішній час 3880 юнаків призовного віку ( у 2012 році ця кількість складала 5300 чол., у 2013 році – 4994 чол.).

Сьогодення, як ніколи, вимагає, щоб кожна молода людина мала початкові знання, уміння та навички із загальновійськових дисциплін. З метою вивчення стану виховної роботи з допризовною молоддю протягом жовтня – листопада 2014 року комітетом у справах сім’ї і молоді виконкому Жовтневої районної у місті ради спільно з Жовтнево – Тернівським об’єднаним районним військовим комісаріатом проведено відповідну перевірку професійно – технічних закладів та коледжів району. Під час перевірки зверталася увага на стан викладання навчального предмету "Захист Вітчизни", аналізувалися виховні плани роботи навчальних закладів. Професійно –технічні та вищі навчальні заклади Жовтневого району укомплектовано викладачами предмету "Захист Вітчизни", облаштовано кабінети для викладання теоретичної частини предмету, у наявності стенди, навчальні підручники. Предмет вивчається за трьома змістовими напрямками:

- основи військової справи та військово-патріотичне виховання;

- основи попередження і захисту у надзвичайних ситуаціях;

- основи медичних знань, надання першої допомоги.

Вивчення предмету "Захист Вітчизни" проводиться окремо для юнаків та для дівчат. Під час навчання юнаки отримують навички з військової, фізичної та цивільної оборони. Для дівчат викладання годин з основ медичних знань проводиться медичними працівниками навчальних закладів або викладачами предмету "Основи безпеки життєдіяльності". Криворізький професійний гірничо – технологічний ліцей (директор Сиротюк В.Г.) та Криворізький центр підготовки та перепідготовки робітничих кадрів будівельної галузі (директор Яременко В.М.) оформили договори з лікарнями № 16 та № 9 щодо викладання основ медичної допомоги медичними працівниками відділень травматології в спеціально обладнаних кабінетах лікарень.

Невід’ємною частиною розвитку патріотизму у допризовної молоді є виховний процес. Виховання патріотизму починається саме зі знання історії рідного краю, любові до рідної землі та своєї Батьківщини, поваги до старшого покоління та вшанування ветеранів війни. За ініціативою виконкому Жовтневої районної у місті ради щороку в районі проходить акція "Ветеранське подвір’я", до участі у якій залучаються учнівська та студентська молодь навчальних закладів району. Мета цієї акції – благоустрій прибудинкової території ветеранів Великої Вітчизняної війни, інвалідів, людей похилого віку. Протягом весняно - осіннього періоду 2014 року студенти надали допомогу у сільськогосподарських роботах 52 чол. похилого віку.

 

Традиційно проводяться заходи: "Ветеран" - поздоровлення ветеранів району, "Пошук" - збирання матеріалів та поновлення стендів у музеї бойової слави (Криворізький навчально – виробничий центр) та Великої Вітчизняної війни (автотранспортний коледж ДВНЗ "Криворізький національний університет"). Студентська та учнівська молодь активно бере участь у заходах до Дня Перемоги, Дня скорботи, Дня визволення Кривого Рогу, України, у естафеті пам’яті.

  

Не залишаються поза увагою і ветерани Афганської війни. У навчальних закладах до цих дат організовуються зустрічі, бесіди, на які запрошуються ветерани Афганістану. У листопаді 2014 року за ініціативою виконкому Жовтневої районної у місті ради та районної організації воїнів-афганців "Шураві" на базі Криворізького центру підготовки та перепідготовки робітничих кадрів будівельної галузі відбулося відкриття меморіальної дошки воїну – афганцю Лашкулу В.В. на честь 50-ти річчя від дня народження. Традиційно гірничо – електромеханічний коледж ДВНЗ "Криворізький національний університет" (директор Мілько О.П.) проводить конкурс гітаристів, на який запрошуються ветерани афганської війни, автотранспортний коледж ДВНЗ "Криворізький національний університет" організовує "круглий стіл", де колишні бійці діляться спогадами зі студентством про воєнні роки.

На теперішній складний час для нашої країни молодь навчальних закладів не залишається осторонь. Студенти організовують різноманітні благодійні акції зі збору продуктових наборів, медичних препаратів, які направляються бійцям до зони АТО. Так, учнівська молодь Криворізького центру підготовки та перепідготовки робітничих кадрів будівельної галузі (директор Яременко В.М.), яка навчається за спеціальністю "Кухар", шинкувала та маринувала 500 кг капусти для урізноманітнення харчування бійців АТО, а також для поранених бійців було зібрано 5 л крові. Студентська молодь автотранспортного коледжу ДВНЗ "Криворізький національний університет" (директор Дубінецький В.В.) організували благодійну акцію, під час якої було зібрано необхідний господарчий інвентар (пилки, дошки, цвяхи), медичні препарати, теплий одяг для бійців 17-ї танкової бригади. Протягом грудня 2014 року - лютого 2015 року учнівською молоддю Криворізького навчально – виробничого центру (директор Легун В.Т.) пошито 30 комплектів військової форми. Студенти гірничо –електромеханічного коледжу, Криворізького коледжу економіки та управління, Криворізького професійного гірничо – електромеханічного ліцею збирали кошти на медичні препарати для поранених бійців, які були направлені до Дніпропетровського госпіталю.

За ініціативою студентського самоврядування професійно – технічних навчальних закладів та коледжів району в лютому 2015 року був проведений благодійний концерт, кошти з якого передано на лікування пораненому бійцю Журавлю Роману.

Указ Президента України "Про відродження історико-культурних та господарських традицій Українського козацтва" має велике значення для підготовки допризовників до служби в Збройних Силах України. На сьогодні діють музеї декоративно-прикладного мистецтва (Криворізький коледж економіки та управління), "Берегиня" (автотранспортний коледж), "Українська світлиця" (Криворізький професійний гірничо – електромеханічний ліцей), оформлено народознавчі куточки (гірничий та гірничо – електромеханічний коледжі). На базі Криворізького навчально – виробничого центру організовано музей Козацької слави, який є осередком виховання у молодого покоління національної свідомості, любові до рідного краю, вивчення історії запорізького козацтва. Музей відвідують не лише учні Жовтневого району, а й міста.

Уже стало доброю традицією проведення щороку в жовтні в Жовтневому районі масштабного свята під назвою "Козацькому роду нема переводу". У святі беруть участь команди з професійно – технічних закладів та загальноосвітніх шкіл Жовтневого району та міста. Команди Жовтневого району постійно займають призові місця у міських конкурсно – розважальних спортивних заходах до Дня козацтва.

 

У Жовтневому районі з 2000 року проводиться військово – патріотична гра "СПАЛАХ". У 2014 році гра відзначала свій ювілей – 15 - ти річчя. Вона є логічним завершенням кропіткої роботи з допризовною молоддю, яка здійснюється протягом року в професійно –технічних навчальних та вищих закладах району.

Таким чином, аналізуючи виховні заходи в начальних закладах району можна зробити висновок про системний підхід виховання в патріотичному напрямку. Патріотичне виховання - це важлива складова, необхідна частина загального виховного процесу підростаючого покоління. Виховання допризовної молоді об'єктивно залежить від політичних, соціальних, економічних умов країни, але позитивного результату в цьому напрямку можна досягти лише за умови співпраці навчальних закладів з військкоматами та громадськими організаціями.

Кінцева ж мета патріотичного виховання – формування активної життєвої позиції молодої людини, не байдужої до всього, що відбувається в державі, здатної взяти на себе відповідальність за її минуле, сучасне та майбутнє. 

  (25.03.2015) 

 

 

 

 

 

Проведення благодійної акції -  концерта за участю студентської та учнівської молоді

Значну роль в молодіжній політиці Жовтневого району відіграє студентське та учнівське самоврядування ПТНЗ, технікумів району.

Саме студентська молодь є ініціатором багатьох важливих і корисних справ, які проводяться і організовуються в Жовтневому районі: це різноманітні акції для дітей з малозабезпечених сімей до Дня Святого Миколая,   акція "Ветеранське подвір’я"  для   ветеранів Великої Вітчизняної війни, інвалідів та  людям похилого віку, які через різні життєві обставини лишились без близьких і рідних поруч, благоустрій території району  та багато інших.  

19 лютого 2015 року за ініціативою студентського самоврядування Жовтневого району на базі ПК ПАТ «Кривбасзалізрудком» було проведено благодійну акцію -  концерт за участю студентської та учнівської молоді. Виручені кошти будуть направлені на лікування пораненого бійця із зони АТО Журавля Романа, який на теперішній час знаходиться на операції в госпіталі м. Києва. 

Участь молоді у таких корисних справах є надзвичайно гідною справою, адже надати руку допомоги ближньому, дарувати увагу і піклування тим, хто над  усе цього потребує - це справа кожної молодої людини.

(20.02.2015)

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

Інформація для багатодітних сімей 

 В Жовтневому районі станом на 15.07.2013 зареєстровано:

               501 багатодітна сім’я, в яких виховується 1615 дітей

416 сімей виховують троє дітей

66 сімей виховують четверо дітей

14 сімей виховують п’ятеро дітей

2 сім’ї виховують  шестеро дітей

3 сім’ї виховують семеро дітей. 

 Багатодітним сім’ям надаються такі пільги:

  1. 50-відсоткова знижка плати за користування житлом (квартирна плата);
  2. 50-відсоткова знижка плати за користування комунальними послугами

(газопостачання, електропостачання та інші послуги);

  1. 50-відсоткова знижка вартості палива, у тому числі рідкого;
  2. позачергове встановлення квартирних телефонів. Абонентна плата за користування квартирним телефоном встановлюється у розмірі 50 відсотків від затверджених тарифів. 

 Дітям з багатодітних сімей надаються такі пільги:

  1. безоплатне одержання ліків за рецептами лікарів;
  2. щорічне медичне обстеження і диспансеризація в державних та комунальних закладах охорони здоров’я . а також компенсація витрат на зубопротезування;
  3. першочергове обслуговування в лікувально – профілактичних закладах, аптеках та першочергова госпіталізація;
  4. безоплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту (крім таксі), залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міських маршрутів;
  5. діти з багатодітних сімей, у складі яких є п’ятеро і більше дітей, а також особи віком від 18 до 23 років із таких сімей звільняються від оплати за навчання у вищих навчальних закладах державної та комунальної форми власності усіх рівнів акредитації за умови, що певний освітньо – кваліфікаційний рівень вони здобувають вперше. 

Опубліковано 19.07.2013

 

 

 

1 2 3 4 5 6  9 10 11 12 13 14 15

у гору