Інформація

Перелік захисних споруд цивільного захисту. Порядок заповнення захисної споруди і правила перебування в ній (26.12.20116)

Інформація про пожежі за липень 2016 року(08.08.2016)

Вірусний гепатит "А" (30.05.2016)

Увага, ботулізм дуже небезпечне захворювання (12.05.2016)

Всеукраїнський місячник Червоного Хреста під гаслом: "Там, де потрібна допомога - 2016. Приєднуйся до руху Червоного Хреста" (07.04.2016)

Жовтнево -Тернівський об’єднаний районний військовий комісаріат інформує (15.03.2016)

Типова інструкція щодо дій персоналу невеликих підприємств при загрозі або виникненні надзвичайних ситуацій з чисельністю працюючого персоналу 50 осіб і менше (25.03.2015)

Дії населення при можливих терористичних проявах (19.02.2015)

Дії населення під час артилерійських обстрілів (бомбардування) (19.02.2015) 

ПАМ'ЯТКА для мешканців міста Кривого Рогу про порядок оповіщення у разі виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та воєнного характеру, а також укриття в захисних спорудах (21.10.2014)

Дії при виявленні підозрілих і вибухових пристроїв (18.09.2014)  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Інформація пропожежі за липень 2016 року

В Покровському (Жовтневому) районі за липень місяць поточного року 12-та державна пожежно-рятувальна частина здійснила 63 виїзди за сигналом «ТРИВОГА», з них:

- 26 пожежі в межах Покровського району;

- 17 виїздів на допомогу іншим пожежно-рятувальним підрозділам міста та Криворізького району;

- 6 пригорань їжі;

- 6 виїздів на допомогу службам 102 та 103 у відкриванні дверей;

- 8 хибних викликів.

Резонансні випадки.

05 липня 2016 року о 10 годині 20 хвилин сталася пожежа у житловому будинку по вул. Шостаковича, 25. По прибуттю до місця пожежі було виявлено дим з квартири на 5-му поверсі. Після локалізації пожежі було виявлено тіло мешканця цієї квартири.

25 липня 2016 року о 20 годині 50 хвилин на гарячу лінію 101 надійшов виклик про пожежу за адресою: вул. Електрозаводська, 40. По прибуттю до місця пожежі було виявлено що горить приміщення з легкозаймистими паливно-мастильними матеріалами. До гасіння залучалось три одиниці пожежно-рятувальної техніки. В результаті пожежі постраждало два чоловіка, обоє отримали опіки верхніх дихальних шляхів. Один з них обгорів сильніше, його госпіталізували до опікового відділення міської лікарні каретою швидкої допомоги.

Також у Покровському районі 13.07.2016 року о 16 годині 15 хвилин по вул. Дубова Балка біля буд. 42 під час прогулянки на відкритій території загального користування невідомими особами було знайдено предмет схожий на застарілу мінометну міну (ММ-50) в кількості 1 од. Відділенням піротехнічних робіт ГРП ЧСП АРЗ СП ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області міну було знешкоджено. Постраждалих – немає. 

 

Шановні мешканці та гості нашого району!

Звертаємо Вашу увагу на необхідність неухильно дотримуватись правил пожежної безпеки, не вживати алкоголь при відпочинку на природі.

Заборонено розводити багаття в лісах та лісосмугах, крім спеціально обладнаних для цього місць. Згідно розпорядження голови Обласної Державної Адміністрації від 18.07.2016 № Р-415/0/3-16 «Про заборону відвідування населенням лісів і в’їзду до них (крім транзитних шляхів) транспортних засобів» заборонено відвідувати ліси та в’їзд до них транспортних засобів й інших механізмів, за винятком тих, що використовуються для лісогосподарської мети, у період надзвичайної пожежної небезпеки 5 класу 2016 року. 

Т.в.о. начальника ДПРЧ 12 3 ДПРЗ майор служби цивільного захисту            В. Качан

 

 

 

 

 

 

 

 

(Пам'ятка на кожний день)

Вірусний гепатит "А"

Визначення: Гостра інфекційна хвороба з фекально-оральним механізмом передачі, переважним ураженням печінки і шлунково-кишкового тракту (хвороба Боткіна, хвороба брудних рук, жовтуха).

Вірус гепатиту А виділяється із фекаліями хворих на гепатит та передається від людини до людини (після контакту з хворим), через воду та харчові продукти, забруднені випорожненнями хворої людини, предмети побуту та брудні руки, недотримання правил особистої гігієни.

У більшості випадків хвороба починається гостро, з підвищення температури до 38,5 С протягом перших 2-3 днів, ломоти в тілі, можливим першінням у горлі. Хвора  людина відчуває загальну слабкість, погіршення апетиту, нудоту, іноді характерна блювота, біль та відчуття важкості у правому підребер`ї. На третій день захворювання сеча набуває темного забарвлення (кольору міцного чаю або пива). Можливе свербіння шкіри.

Джерелом інфекції є хвора людина з будь-якими формами захворювання.

Інкубаційний період – 7-50 днів (в середньому 15-45 днів). Після перенесеного захворювання формується стійкий, досить тривалий імунітет.

Загострення та рецидиви спостерігаються у 2-5% хворих. Затяжний перебіг хвороби зазвичай пов`язаний із супутніми захворюваннями, порушенням режиму та впливом інших шкідливих чинників. Після перенесеного захворювання можливе формування ускладнень з ураженням жовчних шляхів та гастродуоденальної зони, перехід у хронічний гепатит та цироз печінки.

Для вірусного гепатиту А характерні спалахи які найчастіше реєструються в організованих колективах (особливо дитячих дошкільних та навчальних закладах).

Як уникнути зараження вірусом гепатиту А:

- Використовувати для пиття та миття посуду лише перекип`ячену воду (воду кип'ятити не менше 10 хв., дати відстоятися).

 – Не використовувати для пиття, приготування їжі та миття посуду воду з незнайомих джерел водопостачання.

– При неорганізованому відпочинку для пиття та приготування їжі мати з собою запас питної води (краще бутильовану).

– Перед споживанням овочів, фруктів та ягід їх необхідно добре промити питною водою, для споживання дітьми – обдати окропом.

– Слідкувати за дитиною, особливо маленької, у період прорізування молочних зубів, коли вона все тягне до роту.

– Строго дотримуватись правил особистої гігієни – обов`язково мити руки з милом перед приготуванням та вживанням їжі, після кожного відвідування туалету.

– Не займатись самолікуванням. При появі перших ознак захворювання терміново звернутись до лікаря.

Рекомендації: Найбільш дієвим етапом з ліквідації захворюваності вірусним гепатитом А є проведення вакцинації. На даний момент щеплення проти гепатиту А в Україні не є обов'язковим. Але для захисту себе та своїх близьких будь-яка людина і дитина може бути щеплена в приватних клініках міста.

 

 (30.05.2016)

 

 

 

 

 

Увага, ботулізм дуже небезпечне захворювання!!!

Збудник ботулізму - рухлива бактерія Clostridium botulinum, яка може існувати тільки в безкисневому середовищі. Ґрунт, вода, кишечники тварин, риб і навіть людей - улюблені місця скупчення. Тепле і вологе середовище провокує ріст бактерій, що викликає найпотужнішу інтоксикацію організму. Ігнорування хвороби або неправильне, несвоєчасне лікування може призвести до таких наслідків, як параліч, пневмонія і навіть смерть хворого.

Інкубаційний період бактерії від декількох годин до 12 діб. Ботулотоксин практично миттєво вражає нервову систему і викликає сильне отруєння всього організму. У перші години після зараження з'являється слабкість, лихоманка, дискомфорт у шлунку. У хворих крім розладу роботи шлунка, яке супроводжується частою блювотою, рідким калом або взагалі його відсутністю, підвищенням температури, з'являється сильна сухість слизових – хворий постійно хоче пити. Найнебезпечнішим проявом ботулізму може стати миттєвий розвиток дихальної недостатності. Хворий раптово починає задихатися, з'являється тахікардія. Якщо допомога не буде надана вчасно, пацієнт може померти від нестачі кисню протягом 3-4 годин.

Так як ботулізм дуже серйозне захворювання, займатися самолікуванням категорично не можна. При перших проявах захворювання відразу ж викликайте швидку. Враховуючи важкий характер перебігу хвороби та можливі наслідки, краще проводити заходи профілактики ботулізму, ніж лікувати його. Для цього необхідно дотримуватися чистоти і санітарних вимог в будинку, особливо на кухні, де йде приготування їжі. Бактерії ботулізму нестійкі до високої температури і гинуть вже при 80 градусах.

Консервація, яка виключає потрапляння кисню, є самим сприятливим середовищем для розмноження бактерій, які спричиняють захворювання ботулізмом. В анаеробних умовах мікроби підтримують свою життєдіяльність і виробляють отруту. Найбільшу загрозу для здоров'я представляють домашні консерви, а не продукти, вироблені промисловим способом, як може здатися спочатку. Заражені ботуліновими бактеріями консервовані продукти не відрізняються від нормальних ні кольором, ні запахом, ні навіть смаком. Крім того, збудники хвороби накопичуються в банках з консервантом не скрізь, а гніздами. Ось чому одні люди, які вживали продукти з однієї банки, захворюють на ботулізм, а інші – ні. Однак не тільки консерви небезпечні. Вживання в їжу самостійно приготовлених ковбас, в’яленої, сушеної та копченої риби. Лікарі підтвердили, що саме продукти, виготовлені в домашніх, а не в технічних умовах, найчастіше викликають ботулізм.

Крім того, необхідно термічно обробляти м'ясо і рибу. Перед вживанням ягід, овочів і фруктів потрібно очистити їх від ґрунту і добре вимити. Головною причиною виникнення ботулізму є домашні консерви.

Пам'ятайте, що консервовані в домашніх умовах продукти, апріорі не можуть бути повністю чистими. Тому якщо є можливість відмовтеся від покупки консервів грибів, м'яса і риби з рук. Консерви з роздутою кришкою є потенційно небезпечними.

 (12.05.2016)

Завідувач відділу з питань НС, ЦЗН, мобілізаційної, оборонної та правоохоронної роботи     О. Павлиш

 

  

 

 

 

 

 

Жовтнево -Тернівський об’єднаний районний військовий комісаріат інформує

Запрошуються кандидати призивного віку на військову службу за контрактом.

Якщо тобі від 18 до 40 років, ти здоровий, фізично розвинений, не маєш судимості та психічних вад, готовий проявити себе та здобути нову професію, тоді твоє місце серед найкращих! Підпиши контракт зі Збройними Силами України.

Що на тебе чекає? Заробітна плата від 7000 грн./міс. до 12000 грн./міс., можливість самому обирати місце проходження служби и та посаду, безкоштовне харчування та житло, можливість безкоштовно навчатись та здобути спеціальність, повний соціальний пакет та інші пільги.

Зроби правильний вибір!

За детальною інформацією звертайся до Ж-Т ОРВК. (15.03.2016)

 

 

 

 

 

 

Особливості реагування на надзвичайні ситуації на малих підприємствах 

Як свідче аналіз надзвичайних ситуацій за останні 5-8 років, значна кількість різноманітних надзвичайних ситуацій виникає на об’єктовому рівні, до якого належать і невеликі (малі) підприємства, установи, організації, заклади (далі - підприємства) з чисельністю працюючого персоналу 50 осіб і менше. До таких малих підприємств відносяться підприємства з виготовлення продукції, підприємства яки здійснюють зберігання продукції, торговельні центри, великі розважальні центри, заклади освіти і науки, лікувальні заклади тощо.

Тому від ефективності розроблення та впровадження у життя заходів щодо запобігання та ліквідації надзвичайної ситуації у разі її виникнення залежатиме життя та здоров’я працюючого персоналу, відвідувачів та розміри заподіяної шкоди.

Відповідно до Кодексу цивільного захисту України підготовка персоналу на підприємствах, в установах та організації незалежно від форм власності і господарювання до дій у надзвичайних ситуаціях здійснюється за спеціально розробленою схемою заходів захисту населення і територій від них.

Для великих і малих підприємств система заходів захисту від надзвичайних ситуацій включає:

планування і здійснення необхідних заходів для захисту своїх працівників, об’єктів господарювання;

розроблення планів локалізації і ліквідації аварій (катастроф) з подальшим погодженням із спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади, до компетенції якого віднесено питання захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру;

-  підтримання у готовності до застосування сили і засоби із запобігання виникненню та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій;

- створення та підтримання матеріальних резервів для попередження та ліквідації надзвичайних ситуацій;

- забезпечення своєчасного оповіщення своїх працівників про загрозу виникнення або при виникненні надзвичайної ситуації.

Наведені вище заходи мають загальний характер, вони не повністю враховують специфіку діяльності конкретного підприємства, чисельність працівників, обсяг і вид виробництва та інші особливості.

Основною особливістю дій малих підприємств при загрози або виникненні небезпечних подій та надзвичайних ситуацій є в першу чергу захист персоналу підприємства та відвідувачів

Виходячи з цього, статтею 130 Кодексу цивільного захисту України передбачено, що на підприємствах с чисельністю працюючого персоналу 50 осіб і менше розробляються та затверджуються Інструкції щодо дій персоналу підприємств при загрозі або виникненні надзвичайних ситуацій.

Крім того у сфері промислового виробництва до малих підприємств можуть бути віднесені і такі, де чисельність працівників перевищує 50 осіб і більше. Розроблення Інструкції для таких підприємств здійснюється за рішенням відповідного територіального органу Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

Розроблена Інструкція не повинна суперечити положенням та вимогам Кодексу цивільного захисту України.

Інструкція розробляється і підписується посадовою особою підприємства з питань цивільного захисту і затверджується керівником такого підприємства та доводиться до всіх працівників під підпис.

Крім Інструкції на невеликому (малому) підприємстві завчасно розробляється План евакуації при пожежі або загрозі вибуху. Особливо це важливо для тих об’єктів, на території яких у робочий час може знаходитись значна кількість відвідувачів.

Дяки конкретні заходи, які не відображені в плануючих документах, потребують того щоб їх було включено в посадові інструкції працівників. Крім того, на малому підприємстві необхідно розробляти і доводити до всіх працівників Порядок оповіщення керівництва і працівників у випадку загрози або виникнення надзвичайної ситуації в любий час доби у тому числі в неробочий час.

Усі заходи з попередження і ліквідації можливих надзвичайних ситуацій під час розроблення Інструкції повинні бути продумані та обґрунтовані і  включені в Інструкцію.

Всі працівники повинні бути завчасно навчені діям, чітко знати свої обов’язки і неухильно їх виконувати. Це також відноситься і до адміністрації невеликого підприємства, яка в екстремальній обстановці не може приймати помилкові рішення або віддавати необґрунтовані розпорядження.

Уникнути цього дозволить якісно розроблена Інструкція щодо дій персоналу малого підприємства при загрозі або виникненні надзвичайних ситуацій, що наведена у цієї статті.

   

ТИПОВА ІНСТРУКЦІЯ щодо дій персоналу невеликих підприємств (назва підприємства) при загрозі або виникненні надзвичайних ситуацій (з чисельністю працюючого персоналу  50 осіб і менше) 

1. Загальні положення.

Типова Інструкція розроблена відповідно статті 130 Кодексу цивільного захисту України.

Залежно від існуючої або прогнозованої обстановки з питань цивільного захисту та надзвичайних ситуацій на підприємстві, в установі, організації, закладі  (далі - підприємство) може бути встановлений один із трьох режимів функціонування об’єктової ланки функціональної або територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту, зокрема: режим повсякденного функціонування; режим підвищеної готовності та режим надзвичайної ситуації. Режими встановлюються органами виконавчої влади, а у окремих випадках на території підприємства - його керівником.

Усі працівники підприємства, не залежно від займаних посад, повинні знати і суворо виконувати вимоги Типової Інструкції щодо дій персоналу підприємства при загрозі або виникненню надзвичайних ситуацій. За невиконання вимог "Інструкції" персонал підприємства може бети притягнутий до адміністративної відповідальності.

2. Характеристика можливої обстановки в районі підприємства при виникненні надзвичайної ситуації.

У розділі перелічуються можливі джерела потенційної небезпеки на території самого підприємства або поблизу від нього, додається характеристика можливої обстановки при виникненні надзвичайних ситуацій, яка пов'язана з руйнуванням або іншим негативним впливом.

Відомості про джерела і характер їх впливу на підприємство надають районні державні адміністрації, виконавчі органи міських рад.

3. Порядок оповіщення адміністрації та персоналу про загрозу виникнення надзвичайних ситуацій.

Оповіщення адміністрації, робітників та службовців підприємства щодо надзвичайних ситуацій проводиться по завчасно розробленій схемі.

Адміністрація у неробочий час оповідується по телефону (вказується відповідальний виконавець). У залежності від обстановки оповіщається і решта персоналу.

У робочий час персонал підприємств оповіщається про надзвичайну ситуацію (вказується яким способом).

При отриманні інформації вмикають сирени, виробничі гудки, що буде означати подання попереджувального сигналу "Увага всім", після чого негайно проводиться у готовність радіотрансляційні та телевізійні приймачі для прослуховування початкового повідомлення.

Кожний працівник підприємства повинен знати сигнали оповіщення цивільного захисту та вміти правильно діяти в умовах загрози та виникнення надзвичайних ситуацій.

4. Порядок укриття персоналу у захисних спорудах цивільного захисту.

На випадок виникнення надзвичайної ситуації, яка пов'язана із загрозою або початком забруднення повітря хімічно небезпечною, радіоактивною речовиною всі працівники підприємства підлягають укриттю у захисних спорудах цивільного захисту (вказується адреса, кому належить).

Для термінового укриття працівників у разі забруднення хімічно небезпечною речовиною використовуються загерметизовані приміщення (вказується адреса), забезпечується перебування у ньому _____, без подачі повітря протягом _____ годин.

При отриманні інформації про радіоактивну небезпеку працівники укриваються (вказується приміщення, адреса), яке забезпечує захист осіб, які переховуються від ураження іонізуючим випромінюванням при радіоактивному зараженні у______ раз.

5. Порядок видачі персоналу засобів індивідуального захисту.

Засоби індивідуального захисту (вказуються які) видаються після отримання відповідного розпорядження або по рішенню керівника підприємства (вказується місце видачі).

Працівники, які отримали такі засоби повинні перевірити їх стан, провести підбір та мати постійно при собі або на робочому місті.

Протигази переводяться у бойовий стан по команді або самостійно, при наявності небезпеки забруднення повітря.

6. Порядок виділення автомобільного транспорту для проведення евакуаційних заходів.

При проведенні термінової евакуації персоналу з небезпечних зон залучається весь наявний службовий, а також особистий транспорт працівників підприємства, які повинні надавати його у розпорядження адміністрації для термінової евакуації із небезпечної зони працівників та відвідувачів підприємства.

7. Вимоги до персоналу щодо додержання протиепідемічних заходів при загрозі розповсюдження особливо небезпечних інфекційних захворювань.

Якщо на території підприємства або поблизу його виникла небезпека розповсюдження особливо небезпечних інфекційних захворювань, усі працівники повинні суворо виконувати вимоги санітарно-епідеміологічної служби щодо проведення термінової профілактики та імунізації, ізоляції і лікуванню виявлених хворих, дотримуватися режиму, який запобігає розповсюдженню інфекції. при необхідності працівники, які прибули на роботу, повинні проходити санітарну обробку (вказується місце її проведення, дезінфекцію або міняти одяг, а водії транспортних засобів – здійснювати спеціальну обробку автотранспорту (вказується місце її проведення), а також виконувати інші вимоги та заходи, які перешкоджають розповсюдженню особливо небезпечних інфекційних захворювань.

8. Заходи щодо зберігання матеріальних цінностей у період загрози та виникнення надзвичайних ситуацій.

Усі працівники підприємства повинні вжити необхідні заходи щодо зберігання матеріальних цінностей при загрозі або виникненні надзвичайних ситуацій.

У період виконання заходів по захисту від надзвичайних ситуацій або при ліквідації їх наслідків необхідно вживати заходи, які направлені на попередження або зменшення можливих збитків підприємству від надзвичайних ситуацій, на забезпечення охорони майна та обладнання.

Відповідальність за організацію охорони покладається на (вказується посада, прізвище).

9. Особливості дій працівників при деяких надзвичайних ситуаціях.

При загрозі ураження хімічно небезпечною речовиною оповіщаються усі працівники та відвідувачі, які знаходяться на території підприємства.

Вентиляційні установки та кондиціонери терміново виключаються, закриваються вікна, двері, кватирки, приміщення герметизується. Вихід із будівлі й вхід до неї припиняється до особливого розпорядження адміністрації.

Працівникам видаються засоби індивідуального захисту, одночасно приймаються заходи щодо забезпечення відвідувачів ватно-марлевими пов'язками.

Відповідальні за забезпечення герметизації приміщень (посада, прізвище), за забезпечення працівників та відвідувачів засобами індивідуального захисту (посада, прізвище).

При виявленні у приміщенні, де укриваються працівники, хімічно небезпечної речовини, працівники повинні вийти (вказати куди) або з дозволу адміністрації залишити зону забруднення. Виходити з неї необхідно тільки у засобах індивідуального захисту і рухатися в напрямку, перпендикулярному напрямку вітру.

При виникненні пожежі на підприємстві всі працівники зобов'язані суворо виконувати вимоги Інструкції з пожежної безпеки, евакуацію проводити згідно Плану евакуації.

Відповідальність за дотриманням заходів пожежної безпеки та організацію дій персоналу при загрозі або виникненні пожежі покладається на (посада, прізвище).

При радіоактивному забрудненні території підприємства або при загрозі забруднення всі працівники повинні уважно слідкувати за мовним повідомленням управління з питань надзвичайних ситуацій, яке передається по радіо і телебаченню після попереджувального сигналу "Увага всім", за інформацією інших засобів масової інформації про обстановку в місті, і суворо виконувати рекомендації по захисту від радіоактивного зараження.

Працівник (посада, прізвище) організовує на території підприємства контроль за радіаційною обстановкою за допомогою побутового дозиметру (називається тип приладу) і постійно інформує про результати вимірювань адміністрацію підприємства, управління з питань надзвичайних ситуацій.

При перевищенні гранично припустимих норм опромінення організується облік доз опромінювання. Відповідальний за виконання цього заходу (посада, прізвище).

Скорочується до мінімуму вхід у будівлю та вихід з неї. Контроль за дотриманням режиму поводження й роботи працівників, який дозволяє максимально понизити наслідки радіоактивного опромінення покладається на (посада, прізвище).

При загрозі або виникненні катастрофічних стихійних лих працівник підприємства по розпорядженню адміністрації повинен зупинити виробництво, виконати необхідні протипожежні заходи, відключити від електромережі електрообладнання, підготуватися до евакуації, або вивезення у безпечні місця найбільш цінних матеріальних засобів.

Контроль за обстановкою на території підприємства при стихійних лихах і за прийняті заходи захисту персоналу покладається на (посада, прізвище).

Якщо з'явилися постраждалі-надається перша медична допомога.

Залучаються санітарні дружини підприємства або санітарні пости, які створені. Приймаються заходи щодо госпіталізації постраждалих до спеціалізованих медичних закладів.

Працівник (посада, прізвище) постійно слідкує за інформацією, яку надає управління з питань надзвичайних ситуацій, про обстановку у місті та доводить її до адміністрації і персоналу підприємства. 

При надходженні анонімної інформації про загрозу на території підприємства або поблизу нього терористичного акта, працівник який прийняв її повинен терміново доповісти керівнику підприємства і у правоохоронні органи і діяти згідно розпоряджень і рекомендацій.

 (25.03.2015)

 

 

 

 

 

 

 Дії населення при можливих терористичних проявах

Рекомендації щодо дій населення в разі отримання інформації про загрозу вчинення теракту.

1. При отриманні загрози по телефону:

- не класти передчасно трубку;

- з’ясувати вимоги аноніма та інформацію про характер загрози й за можливістю записати вимоги, спробувати під час розмови визначити стать, вік, особливості мови аноніма;

- запропонувати повторити вимоги, поставити  запитання, які уточнюють характер погрози, місце й час її реалізації, мотивувати аноніма надати найбільше інформації про вчинення теракту;

- установити мотиви дій аноніма, поставити  запитання про цілі, які переслідує анонім, запропонувати інші шляхи вирішення його вимог;

- обов’язково звернути увагу на фонові звуки (шум вулиці, машин, інші звуки, що допоможе в подальшому визначити місце, звідки здійснено дзвінок);

- закінчуючи розмову з анонімом, повторити основні моменти бесіди з ним;

- після завершення розмови повідомити про загрозу в правоохоронні органи;

- не розширювати коло осіб, які знають про загрозу.

2. При отриманні загрози поштою:

- максимально обережно поводитися з посланням;

- обов’язково зберігати послання з усіма матеріалами;

- не зшивати, не склеювати, не робити написи, не підкреслювати або обводити окремі місця;

- повідомити про загрозу правоохоронні органи та передати їм анонімні матеріали;

- не розширювати коло осіб, які знають про загрозу й передачу матеріалів у правоохоронні органи.

3. У разі виявлення підозрілих предметів:

1. У разі виявлення підозрілого предмета, схожого на вибуховий пристрій:

- не торкатися підозрілого предмета, не підходити до нього, утримуватися від паління, не користуватися мобільним телефоном поблизу даного предмета;

- при можливості забезпечити охорону підозрілого предмета і небезпечної зони, вести спостереження  за предметом із-за захисної споруди;

- повідомити про виявлений предмет інших осіб, що знаходяться поруч, забезпечити їх евакуацію з небезпечної зони;

- сповістити будь-який орган влади про знахідку, дочекатися піротехніків;

- запам’ятати осіб, які залишили підозрілий предмет та їх транспорт.

2. Основні характерні ознаки вибухового пристрою:

- залишені в громадських місцях (транспорті) без нагляду валізи, пакунки, коробки тощо;

- зовнішня схожість предмета на боєприпаси, піротехнічні вироби;

- наявність у предмета антени з пристроєм, годинника, електронного таймера;

- наявність запаху ПММ, хімічних речовин або інших специфічних запахів;

- наявність у предмета елементів, що не відповідають їх прямому призначенню;

наявність у дверях, вікнах будь-яких сторонніх підозрілих предметів, закріплених за допомогою дроту, ниток, важелів, шнурів тощо

Рекомендації щодо дій населення у разі виникнення НС або подій на транспорті

4. На станції швидкісного трамваю:

- виконувати всі вказівки працівників швидкісного трамваю;

- закривати органи дихання зволоженою тканиною, через яку можна дихати у разі сильного задимлення;

- рухатись до виходів зі станції;

- при виході з місця події залишатися у безпечному місці для отримання першої медичної допомоги.

5. У вагоні швидкісного трамваю: 

- сповістити машиніста через переговорний пристрій про надзвичайну подію та виконувати його вказівки;

- залишатися у вагоні, доки трамвай рухається у тунелі;

- не зупиняти трамвай у тунелі аварійним стоп-краном;

- не залишати вагонь без команди машиніста, не торкатися металевого корпусу вагона;

- відкривати двері тільки за командою машиніста;

- вийти з вагона і рухатися вперед у напрямку руху трамваю до найближчої станції;

- рухатися вздовж колії між рейками групами.

6. В автобусі, тролейбусі, трамваї:

- після аварійної зупинки транспорту негайно вийти із салону, у разі неможливості відкрити двері вибити скло і вибратися із салону;

- виходити з аварійного тролейбуса чи трамваю при можливості не торкаючись руками металевих частин корпуса і вистрибуючи;

- у разі відмови гальмування чи управління транспортом або його перекидання міцно триматися руками та ногами за нерухомі предмети, закривши очі;

 - дитину притиснути до себе обличчям, прикриваючи її голову своїми руками.

7. На стадіоні ( фан-зоні, у натовпі):

- спробувати вибратися з натовпу людей, при неможливості цього зробити – рухатися разом із натовпом;

- дотримуватися загальної швидкості руху натовпу;

- при можливості зняти з себе занадто довгий одяг, а також усе, що може стиснути шию;

- зігнути руки у ліктях, кулаки спрямувати вгору або зчепити долоні в замок перед грудьми;

- оцінити напрямок і цілеспрямовано йти в ньому;

- не намагатися чинити опір стихійному руху натовпу, не чіплятися за предмети, триматися далі від них;

- особисті речі притиснути до тіла, не нахилятися, не піднімати речі;

- впевнено триматися на ногах, падіння всередині натовпу небезпечне для життя.

- у разі падіння не думати про свій одяг та речі, зігнути руки й ноги, захистити голову руками, а живіт – зігнувши ноги до тулуба;

- швидко спробувати впертися руками і однією ногою в землю й різко піднятися по ходу руху людей;

- якщо не вийде відразу встати – не панікувати, повторити свої спроби декілька разів;

- не привертати до себе увагу висловлюваннями політичних, релігійних та інших симпатій, ставленням до події, що трапилася;

- не наближатися до груп осіб, які поводять себе особливо агресивно, не реагувати на події, сутички, які трапляються поряд із вами.

Під час раптового руйнування будівель та споруд:

- визначити більш безпечне місце, до якого можна переміститися;

- при можливості відсунути від себе гострі предмети та не робити спроби самостійно вибратися з-під завалу;

- закривати органи дихання зволоженою тканиною, через яку можна дихати ( при можливості);

- при наявності мобільного телефону негайно зателефонувати за номером 101 та вказати адресу, де виникла НС;

- для визначення свого місцезнаходження при можливості подавати звукові сигнали, особливо під час “хвилин тиші”;

- ні в якому разі не запалювати вогонь, що може призвести до вибуху;

- намагатися якомога довше перебувати у свідомості;

у разі стиснення ділянок тіла, масажувати їх для підтримки циркуляції крові (пам’ятати про “синдром зтиснення”).

Пам’ятаючи про те, що кожний з нас може опинитися жертвою терористичного акту, варто знати правила своєї поведінки при терористичних проявах для збереження свого життя та здоров’я. 

(19.02.2015) 

 

 

 

 

 

Дії  населення під час  артилерійських обстрілів (бомбардування)

Почувши загальний сигнал «Увага всім!» - звуковий супровід електросирен протягом  3 - 9 хвилин, переривисті гудки інших сигнальних пристроїв, у тому числі залізничних і автомобільних транспортних засобів, а також речове повідомлення через радіомовні станцїі телебачення про загрозу: артобстрілу, застосування реактивної артилерії, можливого авіаційного бомбардування, обстрілів зі стрілецької зброї та танкового озброєння, тощо, рекомендуємо:

- зберігати спокій, уникати паніки особисто та, по можливості, заспокоїти сусідів, знайомих, особливо дітей;

- при необхідності надайте допомогу інвалідам,  дітям, людям похилого віку;

- закрийте вікна, загасіть вогонь у пічному опалені, вимкніть прилади електро- та газопостачання;

- Зібрати та взяти з собою заздалегідь підготовлені  документи (паспорт, свідоцтво про народження, ідентифікаційний код та інші), речі першої необхідності, продукти харчування на три доби та ємності з питною водою у розрахунку 3 л. в день на одну особу, набір медикаментів в залежності від стану здоров’я, ліхтарик з комплектом запасних батарейок, по можливості -радіоприймач.

Крім того: передбачити набір пластикового (одноразового) посуду, металевий кухоль, одну ємність до 3-літрів для приготування їжі, набір таблеток сухого спирту, деякі миючі засоби.

Перейдіть у безпечне місце, облаштоване для укриття (підвальне приміщення або захисну споруду). Підчас перебування у ньому необхідно зберігати спокій та виконувати всі команди відповідального чергового.

Під час обстрілу небезпечно:

- перебігати з однієї будівлі до іншої під обстрілами;

- знаходитись в будинку з хитким дахом, зруйнованим міжповерховим перекриттям, порушеною системою електро-, водо- та газопостачання;

- знаходитись на відкритій місцевості  де відсутні канави,рови, яри, тощо; 

- перебувати  або рухатись в автомобільному транспорті.

(19.02.2015)

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ПАМ'ЯТКА для мешканців міста Кривого Рогу про порядок оповіщення у разі виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та воєнного характеру, а також укриття в захисних спорудах

ОПОВІЩЕННЯ

Головний спосіб оповіщення населення про дії при виникненні надзвичайних ситуацій - це передача повідомлення по мережі провідного мовлення (через квартири і зовнішні гучномовці), а також через мережі радіомовних станцій і телебачення, автомобілі, оснащені гучномовцями.

Для привернення уваги населення в екстремальних випадках перед передачею інформації включаються сирени та інші сигнальні засоби.

ЗАПАМЯТАЙТЕ! СИРЕНА І ПЕРЕРИВІСТІ ГУДКИ ІНШИХ СИГНАЛЬНИХ ЗАСОБІВ ОЗНАЧАЮТЬ СИГНАЛ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ – «УВАГА ВСІМ!».

Почувши такий сигнал, негайно увімкніть радіоприймач або телевізор і слухайте повідомлення центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та їх структурних підрозділів з питань надзвичайних ситуацій.

На кожний випадок надзвичайних ситуацій підготовлено варіанти повідомлень на можливі надзвичайні ситуації.

Після подачі звукових сигналів (сирени, гудки тощо) передається мовна інформація про надзвичайну ситуацію.

Вислухавши повідомлення кожний громадянин повинен діяти без паніки і метушні у відповідності з отриманими вказівками.

ПОВІДОМЛЕННЯ ВКЛЮЧАЄ: інформацію про надзвичайну ситуацію, місце і час виникнення надзвичайної ситуації, територію (райони, масиви, вулиці, будинки тощо), яка потрапляє в осередки (зони) ураження, порядок дій при надзвичайних ситуаціях, інша інформація.

КОЖНИЙ ГРОМАДЯНИН, який знаходиться на роботі, повинен виконувати всі розпорядження керівника цивільного захисту суб'єкта господарської діяльності у відповідності з планом цивільного захисту, а також приймати участь у проведенні аварійно-рятувальних робіт у складі формувань або за вказівками органів управління цивільного захисту.

ЯКЩО ГРОМАДЯНИН ЗНАХОДИТЬСЯ ВДОМА, при виникненні надзвичайних ситуацій, він повинен:

прослухати розпорядження і вказівки центральних та місцевих органів виконавчої влади та їх структурних підрозділів з питань надзвичайних ситуацій;

повідомити про отриману інформацію сусідів;

постійно тримати при собі засоби індивідуального захисту, а також медичну аптечку, документи (паспорт, військовий квиток, документи про освіту, свідоцтво про народження дітей, пенсійне посвідчення, трудову книжку та інше), гроші, засоби зв'язку, предмети особистої гігієни, запас їжі та води;

провести у квартирі (домі) протипожежні профілактичні заходи (виключити газ, водопостачання, електропостачання та інше), підвищити захисні властивості квартири: зачинити вікна, ущільнити їх;

знати місце найближчого укриття (підвальне приміщення, паркінг тощо), де можна укритися.

ЯКЩО СИГНАЛ ЗАСТАВ ВАС У ТРАНСПОРТІ, ГРОМАДСЬКОМУ МІСЦІ (магазині, театрі, на ринку тощо) негайно уважно і спокійно вислухати повідомлення, визначитись, де поблизу знаходиться укриття і, як найшвидше добратися і укритися в ньому, а якщо є час, якнайшвидше добратися до дому і діяти у відповідності з отриманими вказівкам.

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 1 2  3 4 5 6 7 8 9 10 

 

у гору